Професор по социология  и доцент по социология ще представят свои издания и актуално социологическо изследване  в Казанлък,  по време на  Празниците на тракийските царе. Социологическото изследване е посветено на онлайн  дигиталното обучение.

 ЛХМ „Чудомир“ е домакин на творческата  среща и дискусия с двама учени с диря: професорът по социология от УНСС Михаил Мирчев и доцентът по социология от същия университет Катя Михайлова.

 Те ще представят общото си социологическо изследване  за университетското онлайн обучение в процеса на всеобща дигитализация- резултати и  последици от всичко това, както и книгата на доцент Катя Михайлова, посветена на етиката в науката и университета- „Научна етика“.

Изданието акцентира върху наболели въпроси на обществото, свързани с висшето образование, университетите и науката, медиите и етиката в тях,-в това число академичната почтеност, свободата и отговорността.

Катя Михайлова е ръководител на уникална университетска  програма за професионално обучение „Управление и оценка на културни и художествени ценности“.  Обучението е едногодишно и за първи път се реализира в България в  Института за следдипломна квалификация при УНСС. Приемът е отворен до 10 октомври 2014. Успешно завършилите получават професионално свидетелство за експерт -оценител на културни и художествени ценности. ЛХМ „Чудомир“ ще бъде домакин на първото публично представяне на програмата.

Доцент Михайлова е автор и на книгите „Медии и общество“, „Меди@ Избори“, „Интелектуалци в антиинтелектуална ситуация“ – четива, интересни за изключително широк кръг аудитория. „Медии и общество“- четиво, интересно за изключително широк кръг аудитория.

 Научният тандем Катя Михайлова- Михаил Мирчев ще споделят свой опит от различни изборни кампании и  грешките, които допускат и граждани и  политици в „обработката“ на изборните послания.

 По време на срещата ще има и дискусия, освен за образованието у нас, така и за актуалната политическа обстановка у нас.

Срещата ще се проведе на 3-ти септември, вторник от 17,30 часа в ЛХМ „Чудомир“.

 Дискусията е изключително полезна и интересна както за любознателни граждани, ученици, така учители, общественици, представители на местната власт, журналисти, работещи в културните институти.

 Входът е свободен.

 3 септември, 17,30 часа, ЛХМ „Чудомир“ Казанлък

Михаил Стоянов Мирчев е български политолог и социолог, професор в УНСС, член на Българската социологическа асоциация и на Съюза на българските журналисти.

Роден е на 24 октомври 1954 г. в София в семейството на Стоян Михайлов- секретар на ЦК на БКП.

Михаил Мирчев завършва философия и Социология в СУ „Св. Климент Охридски“ през 1979 г. Започва кариерата си като социолог, научен секретар и директор на Националния институт за изследвания за младежта. През 1986 г. защитава докторска дисертация по социология на тема „Социалната активност като социологическа категория“, през 1998 г. се хабилитира като доцент по социология в Бургаския свободен университет, през 2009 г. защитава дисертация на тема „Възпроизводство на населението и нацията. Социологически и демографски, икономически и цивилизационни проекции“, с което придобива степента доктор на науките, а през 2010 г. е избран за професор по социология в УНСС.

На Местните избори през 2015 г. се кандидатира за кмет на София, издигнат от междупартийна коалиция „БСП – лява България“.

 Катя Михайлова- доцент по социология и журналистика от УНСС., доктор по журналистика от СУ „Св. Климент Охридски“. Току-що завърши и предаде за защита  магистърската си теза по Богословие в Богословски факултет на СУ.

Автор на първия учебник по научна етика в България, както и на поредица изследвания и монографии, посветени на морала в журналистиката, политическия процес, интелектуалците в антиинтелектуалната ситуация.

Споделяния:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *